بیانیه مطبوعاتی انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر

asasas-577x330.gif


اخیراَ غریب آبادی فرستاده نظام حاکم بر ایران در اجلاس فصلی ستادحقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو مدعی شد که قوه قضائیه ایران بر اساس دین و عُرف کشور، و نه بر اساس معیارهای غربی مبتنی بر  سکولار- لیبرالیسم میگردد و هرگونه انتقاد و خرده گیری برآن از اصل و اساس بیربط است!

اکنون به عرض اطلاع مجامع محترم مدافع حقوق بشر در سطح بین المللی توضیحی پیرامون  آنچه از دید آقای غریب آبادی “معیارهای ویژه عرفی- اسلامی” ارائه میگردد.

نمونه اول- فساد مالی

در پی افشاگریهای شبکه جهانی خبررسانی تلویزیونی “دُرّ تی وی” ، و پیگیریهای آقای دکترمحمودصادقی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی مشخص شد که آقای صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، سالهاست که با “بلاصاحب اعلام کردن اموال سپرده به شصت و سه حساب شخصی در تحت تصرف خود، سود بانکی ماهیانه این حسابهای بانکلی را از همان ابتدای تصدی مسند ریاست قوه قضائیه تصاحب کرده و به به جیب زده و برخلاف قانون اساسی، هیچونه گزارشی از وجود این حسابهای بانکی به مجلس شورای اسلامی نداده است.

از نظر معاییر “عُرفی- شرعی”  حاکم بر قوه قضائیه در ایران، این فعل غیر قانونی ارتکابی توسط رئیس قوه قضائیه  صحیح و عین صواب است. اما برعکس خانم فائزه رفسنجانی به اتهام اظهارنظر در این خصوص محکوم به شش ماه حبس تعزیری شده اند.

نمونه دوم- فساد جنسی

اشخاصی که کارشان تعرض و تجاوز جنسی (پدوفیلی) با کودکان خردسال است و خودشان به زبان و دعان خودشان در نُه ساعت نوار صوتی به این قضیه اعتراف کرده و بطور مکتوب با دستخط و امضای خودشان مکررا توبه نامه نوشته اند، مصون از هرگونه پیگیری قضائی میباشند، اما قربانیان آنان مداوما مورد تهدید دستگاه های امنیتی قرار دارند. این نیز نمونه دیگری از معاییر “عرفی –شرعی” حاکم بر قوه قضائیه ایران و مورد اشاره آقای غریب آبادی است!

نمونه سوم – اعتراف گیری های استالینستی

نمونه دیگری از روش خاص قوه قضائیه مبتنی بر معاییر مورد اشاره آقای غریب آبادی دستگیری و بازجویی و اخذ اعتراف های دروغ و اجباری زیر شکنجه از کنشگران و فعالان حقوق بشری است. از جمله این موارد، یکی نیز مورد سرکار خانم هنگامه شهیدی است. به قرار اخبار موثق واصله، بازجویان زندان اوین با زیرشکنجه قرار دادن غیر انسانی خانم هنگامه شهیدی ایشان را وادار به اعتراف اجباری برعلیه خودش – با استفاده از  شیوه های استالینیستی- به داشتن روابط نامشروع با بستگان مقامات مملکتی از جناح اصلاحات کرده تا از این طریق در آستانه انتخابات ریاست جمهوری،  به تسویه حساب جناحی با جریان معروف به اصلاح طلبان بپردازند!!

 

نمونه چهارم – گروگانگیری

در این روش نظام حاکم بر ایران اتباع خارجی و ایرانیان دو تابعیتی را با ترفندی به ایران میکشاند و بعد آنها را با اتهام جاسوسی بازداشت و در زندان نگاهداری میکند تا در زمان مناسب به عنوان گروگان بتواند از آنها بر سر میز مذاکره و معامله با غرب استفاده کند.

قربانیان اخیر گروگانگیری در ایران احمد رضا جلالیان و رضا شاهینی هستند.

دکتر احمد رضا جلالیان یازده ماه پیش با اتهام جاسوسی بازداشت و هم اکنون ۸۷ روز است که در اعتصاب غذا بسر میبرد .

رضا شاهینی شهروند ایرانی ​_ آمریکایی است که در تیر ماه گذشته با اتهام جاسوسی بازداشت و حکم ۱۸ سال زندان را برای او صادر کردند.

 

دراینجا آنچه هیچ اهمیتی ندارد احترام به حقوق شهروندی و رعایت انصاف و عدالت و انسانیت است. روشها کاملا استالینیستی و شیوه تعامل با شهروندان کاملا مافیایی است.

عبدالفتاح سلطانی ، آرش صادقی ، آیت الله محمد رضا نکونام ، محمد علی طاهری ، نرگس محمدی ، اسماعیل عبدی ، احسان مازندرانی ، علی شریعتی و سایر زندانیان سیاسی- عقیدتی و هرکس به هرنحوی بخواهد صدای اعتراضی بلندکند بلافاصله با او همین رفتارها معمول خواهد شد.

انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر توجه خانم دکترعاصمه جهانگیر نماینده ویژه ستادحقوق بشرسازمان ملل متحد برای ایران را به این حقایق تلخ معطوف میدارد و مُصِرّاً از ایشان میخواهد که بجای اتلاف وقت در گفتگوهای دوجانبه بیحاصل با هیاتهای تعلیم دیده نظام حاکم بر ایران برای بحث پیرامون ضرورت رعایت حقوق بشر و تغییر رویه قوه قضائیه(!!) راهی برای مسافرت به ایران و ملاقات با شکنجه شدگان و خانواده های آنا ن و بازدید از زندانها پیدا کند.

انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر

لندن- انگلستان

بیست و هشتم اسفندماه ۱۳۹۵



Source link

*

*

Top