موضوعات مهم امروز

resized_595419_252.jpg


روزنامه‌های امروز، دو موضوع لغو برخی کنسرت‌ها و همچنین بحث مدلینگ را در کانونتوجه قرار داده‌اند؛ هرچند واکنش‌ها به دیدار دختر آیت الله هاشمی با بهائیان و کشمکش میان اصولگرایان و اصلاح طلبان برای انتخاب رئیس آینده مجلس از دیگر موضوعات مهم امروز بوده است.

 روزنامه ایران در گزارش اصلی امروز خود در مطلبی با تیتر «لغو کنسرت مجوزدار شهرام ناظری» از لغو کنسرت جدید خبر داده است. این روزنامه در بخشی از این گزارش نوشته: «در همان روزی که «علی جنتی» – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- به این مسأله اشاره کرد که در حد بضاعت خود، با لغو کنسرت‌ها با مقامات ارشد قضایی مذاکره می‌کند، «شهرام ناظری» خبر از لغو کنسرت خود در نیشابور داد. او درباره این اتفاق گفت: «ما تمامی مجوزها را از مدت‌ها قبل از تمامی نهادهای قانونی دریافت کرده بودیم و قرار بود روز شنبه – اول خرداد ماه- در ادامه‌ تور کنسرت‌های ناگفته، این برنامه را در نیشابور به اجرا درآوریم که این مسأله امکانپذیر نشد و برنامه را لغو کردند.» او همچنین به این مسأله اشاره کرد که نیشابور تنها شهری از خراسان بزرگ بود که در سال‌های گذشته امکان برگزاری کنسرت در آن وجود داشته و حالا این اتفاق نیز رخ نمی‌دهد: «درهای نیشابور نیز برای برگزاری کنسرت بسته شده است، با اینکه همه‌چیز برای برگزاری کنسرت ما آماده بود؛ اما این اتفاق رخ نداد و اجازه برگزاری برنامه را به ما ندادند».  

قانون نیز در ضمیمه نیشخط خود به لغو کنسرت ها واکنش نشان داده است.

در همین زمینه آیدین سیار سریع در ستون طنز بی قانونی به موضوع لغو کنسرت پرداخته است و در این مطلب طنز با تیتر «کیهان کلهرِ «ک» دار! » نوشته است: «به گفته وکیل آقای مطهری پرونده حادثه شیراز ایشان پنج متهم دارد که بنده به عنوان فرد مطلع این پنج متهم را نام می برم: سنگ، چوب، آجر، کاغذ، قیچی … مسابقه میدیم هر کی برد میشه محکوم علیه.

)خودسر آجر به دست از شیراز(

از نمایندگانی که در حال تصویب قوانین جدید سنجش و پذیرش دانشجو هستند می‌خواهیم در مورد بورسیه به ما که از ظرفیت‌های کشور هستیم توجه بیشتری داشته باشد. بهرحال ما که می‌خوایم خارج بریم، چه بهتر که برای درس بریم. برای خودتون میگم.

)یک آقازاده از خونه بابا(

با سلام خدمت شما و همکاران عزیزتون بنده در کن هستم و مراسم فرش قرمز برگزار شده، در مورد فیلم فروشنده عرض کنم که …

)اصغر فرهادی از کن(

لغو کنسرت‌های اخیر که مصداق بارز تهاجم فرهنگی غرب از طریق ابزار و آلات موسیقی است را به عموم ملت بزرگ ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

)دلواکوک از بانکوک(

این که لازمه تولید یک قطعه موسیقی وجود آلات صدادرآر است هم یکی از القائاتی است که غرب به مردم کرده و بسیار روی آن برنامه دارد. باید مراقب بود.

)جمشیدی از تهران(

مگر صداوسیما برنامه موسیقی ندارد و خوانندگان به زیبایی در آن بدون هیچگونه تحرکی به اجرای موسیقی نمی‌پردازند؟ چگونه است که در این برنامه‌ها بدون ساز موسیقی ساخته و پرداخته می‌شود اما در کنسرت حتما باید ساز وجود داشته باشد؟ چرا؟

۰۹۰۰-۲۲۲۲۰۹۰۰-۲۲۲۲۰۹۰۰-۲۲۲۲۰۹۰۰-۲۲۲۲۰۹۰۰-۲۲۲۲۰۹۰۰-۲۲۲۲۰۹۰۰-۲۲۲۲۰۹۰۰-۲۲۲۲ )شیرازی(

چه می‌شود که خوانندگان و نوازندگان ما در کنسرت‌ها به جای دالامب و دولونگ به اجرای تقلید صدا و پرش از حلقه آتش بپردازند؟ شاد کردن این مردم در کجای برنامه تولیدکنندگان موسیقی قرار دارد؟

)دلواپس مفرح از ریوند(

کیهان کلهر اسمش نیز حامل توهین و تشویش اذهان عمومی است. مگر می‌شود در نام و نام خانوادگی یک نفر این همه «ک» باشد و مسئولان هم بنشینند نگاه کنند و هیچ اقدامی علیه اقدامات و برنامه‌های این افراد نداشته باشند؟ کنسرت ایشان به درستی لغو شد.

)کریم و کاظم کربکندی از اصفهان(

من رفتم خارج! دیگه راحت باشین!

(کیهان کلهر از آمستردام)»  

روزنامه وطن امروز در گزارشی با عنوان «با ما بازی بازی می کنند» به اظهارات ترکان پرداخته و در این گزارش نوشته است: «اینکه چرا هندی‌ها تاکنون در عمل آنچه را که باید انجام نداده‌اند، عنوان پرسش «وطن‌امروز» از اکبر ترکان، مشاور رئیس‌جمهور بود. در پرسشی از اکبر ترکان پرسیدم اکنون چند سال است که هندی‌ها قول سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار را داده‌اند اما تاکنون در اجرا کاری نکرده‌اند و به قولی شل‌کن، سفت‌کن در آورده‌اند؛ آیا چون این منطقه پیشنهاد سرمایه‌گذاری دیگری ندارد ایران به ناچار هندی‌ها را تحمل کرده یا دلیل دیگری دارد؟ ترکان در پاسخ به این پرسش گفت: هندی‌ها تا الان آمده‌اند و قصد دارند کار کنند اما اینکه در عمل چه اتفاقی افتاده باید گفت تاکنون به تعهدات خودشان عمل نکرده‌اند و البته درباره عمل نکردن به تعهدات، سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند تصمیم‌گیری کرده و در صورت نیاز برخورد کند. دبیر شورایعالی مناطق آزاد در ادامه پاسخ خود خاطر نشان کرد هندی‌ها با ما بازی بازی می‌کنند و در این میان از آمریکا حساب می‌برند. وی با تاکید بر اینکه هندی‌ها از آمریکایی‌ها می‌ترسند و در نتیجه حضورشان در چابهار را زمانبر کرده‌اند، افزود: اگرچه تحریم‌ها برداشته و برجام امضا شد و شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز این موضوع را تایید کرده است ولی آمریکا برای اعمال فشار علیه ایران از هر ابزاری استفاده می‌کند و به طور قطع اعمال فشار از سوی قدرت‌های بزرگ بر ما ادامه دارد. ترکان در ادامه پاسخ خود درباره توسعه بندر چابهار و بازی‌های سیاسی هندی‌ها که داوطلب توسعه و سرمایه‌گذاری این بندر بوده‌اند اما هنوز کاری قابل قبولی صورت نداده‌اند، خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی از صندوق توسعه ملی تسهیلاتی را گرفته سپس خودش شرکتی به اسم خصوصی تأسیس کرده و سرمایه‌گذار بندر شهید بهشتی چابهار شده است. اینها قسمت زیرساخت و سازه بتنی و فلزی بندر را تمام کرده‌اند اما قرار است ماشین‌آلات آن را هندی‌ها بدهند».

لغو یک کنسرت مجوزدار دیگر!/ روایتی از پیشنهاد عارف به لاریجانی

  روزنامه جوان در گزارشی با تیتر «هاشمی: فرقه ضاله بهائیت استعماری است و فائزه باید کار بدش را اصلاح کند» به دیدار اخیر دختر آیت الله هاشمی با برخی اعضای فرقه بهاییان پرداخته است. این روزنامه در بخشی از این گزارش نوشته: « انحراف جدید فائزه هاشمی، آنقدر مرزهای اعتقادات اسلامی و اصول سیاسی نظام را درنوردید که این‌ بار تکیه‌گاه همیشگی فرزندان هاشمی هم نتوانست بی‌اعتراض از کنار آن بگذرد.

هاشمی‌رفسنجانی که خود مجتهدی عضو خبرگان رهبری است و کتاب تفسیر قرآن دارد و در برابر انحرافات آشکار سیاسی و مالی برخی اعضای خانواده اغلب سکوت و بعضاً حمایت می‌کرد، این‌بار نه حمایت کرد و نه با سکوت گذشت؛ بلکه به اشتباه فرزندش در مورد دیدار اعضای فرقه ضاله بهائیت اذعان کرد و خواستار تصحیح و جبران آن شد، البته با سخنی ملایم و با ملاحظات سیاسی خاص خود.

اعضای فرقه ضاله بهائیت به دلیل اقدامات علیه امنیت ملی و ساماندهی آشوب‌ها و اغتشاشات و جاسوسی برای رژیم صهیونیستی در زندان به سر می‌برند. از اصلی‌ترین گروه‌های سازمان‌دهنده آشوب‌های هتک‌حرمت عاشورای ۸۸ اعضای فرقه بهائیت بودند. در واقع فائزه هاشمی به دیدار کسانی رفت که به دلیل ضدیت با انقلاب و نظام، از ابتدای پیروزی انقلاب، شدیداً در موضع مخالف کسی همچون آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی هستند که خود را از مدعیان اصلی انقلاب می‌داند. »  

روزنامه شرق در گزارشی با عنوان « مذاکره ۵ به ۵ اصلاح‌طلبان و اصولگرایان » به روایت تابش از پیشنهاد عارف به لاریجانی پرداخته است. در بخشی از این گزارش می خوانیم: «در فاصله یک روز تا برگزاری دومین همایش فراکسیون امید، کمیته پنج‌نفره تعامل که از سوی این فراکسیون مأمور تنظیم جلسه‌ای برای مذاکره با نمایندگان فراکسیون اصولگرایان شده، تلاش‌های خود برای رسیدن به نتیجه را ادامه می‌دهد.

محمدرضا تابش، نماینده اصلاح‌طلب مجلس نهم و منتخب لیست امید در دهمین دوره مجلس، روز گذشته در صحن بهارستان، روز پرکاری را پشت سر گذاشت. او از یک سو مشغول گفت‌وگو با لاریجانی بود و پس از آن هم به سراغ کاظم لاریجانی رفت و با او نیز به گفت‌وگو پرداخت. تابش در حاشیه جلسه علنی دیروز با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره محتوای این رایزنی‌ها، از مذاکره برای انجام گفت‌وگو میان نمایندگان فراکسیون امید و فراکسیون اصولگرایان خبر داد و گفت: «بعد از مشخص‌شدن نتیجه دوره اول انتخابات در جلساتی که به‌عنوان جلسات تعامل روز شنبه‌ها در دفتر دکتر عارف تشکیل می‌شد، تصمیم گرفتیم و آقای عارف هم تأیید کرد تا یک کمیته پنج‌نفره برای تعامل بین دو فراکسیون امید و اصولگرایان تشکیل شود. بنده از طرف جمع مأموریت پیدا کردم تا این موضوع را به آقای لاریجانی اعلام کنم و در یکی، دو روز بعد از آن جلسه، یعنی بعد از همان مرحله اول انتخابات من این بحث را به آقای لاریجانی منتقل کردم؛ اما تا حالا جوابی نگرفته‌ایم».»این نماینده مجلس با اشاره به حضور روز گذشته خود در جایگاه هیأت‌رئیسه و گفت‌وگو‌هایش با لاریجانی گفت: «امروز (یکشنبه) مجددا خدمت آقای لاریجانی رسیدم و عرض کردم که در‌هر‌صورت ممکن است در سطح رئیس مجلس رقابتی صورت گیرد؛ ولی این مجلس که تقریبا نصف – نصف است، باید اداره شود و اگر خدای ناکرده اداره آن با سوءتدبیر صورت گیرد و جایگاه‌های مهم در اختیار افراد پخته و سنگین از هر دو طرف قرار نگیرد، ممکن است به مدیریت مجلس لطمه بزند و شعار ما که آرامش است، آسیب ببیند. بنده خواستار تسریع در معرفی افراد از سوی فراکسیون اصولگرایان بوده‌ام و آقای لاریجانی هم قولی دادند و البته بعد از نطق آقای جلالی هم مجددا به ایشان گفتم که پنج نفر فراکسیون امید مشخص هستند و پنج نفر فراکسیون اصولگرایان نیز انتخاب شوند تا با یکدیگر بنشینیم و با تعاملی، مکانیزم‌های مشخصی را در نظر بگیریم تا افراد با‌صلاحیت، مناصب مهم مجلس را برعهده بگیرند و مدیریت مجلس آینده از یک عقلانیت و وزانت برخوردار باشد تا بتواند خواسته‌ها و مطالبات مردم را محقق کند».  

روزنامه اعتماد نیز در گزارشی به موضوع پروژه مدلینگ پرداخته و نوشته است؛

*دادستان تهران از برخورد با فعالیت‌های «غیرمجاز» مدلینگ در شبکه‌های اجتماعی آرایشگاه‌ها و آتلیه‌ها خبر داد

١٧٠ نفر از اداره‌کنندگان صفحات مد و طراح لباس عکاس و آرایشگر درعملیات « عنکبوت ٢ » شناسایی شدند

*دولت‌آبادی: به خانواده‌ها درباره اوقات فراغت فرزندان‌شان تذکر می‌دهیم.

در این جلسه جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران سوالاتی از این دختر کرد و او پاسخ‌هایی داد که بسیار بازتاب داشت.

دادستان: چرا این کار را انتخاب کرده‌اید. آیا جاذبه مالی باعث انتخاب این کار شد؟

یکی از علت‌های آن این بود که دوست داشتم دیده شوم و دیگری درآمد بالایی که مدلینگ بودن در ایران و در کشورهای دیگر دارد موجب جذب من به این کار شد.

دادستان: ماهیانه به طور میانگین چقدر درآمد دارید؟

فرق می‌کند اما به طور میانگین ١٠ میلیون

دادستان: خودتان وارد این کار شدید یا کسی شما را وارد کرد؟

اولین بار به وسیله یکی از خانم‌ها که گریمور من بود وارد این کار شدم و سپس از طریق عکاس‌ها و گریمور‌های دیگر از من دعوت شد.

دادستان: چه تعداد از شما در فضای مجازی و شبکه‌های خارجی عکس منتشر شده است؟

عکس‌های بسیاری زیادی پخش شده است. در واقع ورود به این شبکه شاید به دست خود شخص باشد اما خارج شدن از آن خیر. من خودم دیگر دوست ندارم عکس بی‌حجابم در این صفحه‌ها منتشر شود.

دادستان: در این کار آیا سفر خارجی هم داشتید و در آنجا چه فعالیتی می‌کردید؟

بله، برای سالن‌های خارجی مدل بودم. سفرهای خارجی درآمد زیادی نداشت اما تمام هزینه‌های سفر به عهده خودشان بود و باعث شهرت در عرصه کاری می‌شد.

دادستان: افراد در داخل کشور چگونه جذب و شناسایی می‌شدند؟

مرجعی وجود ندارد که مدیریت کند کاملا شانسی است.

دادستان: بدون برنامه که نمی‌شود بنابراین چگونه یک خانم جذب این فعالیت می‌شود؟

یکی از علت‌هایی که یک مدل در کارش موفق می‌شود تفاوت چهره است در واقع تفاوت چهره مدل در بدون آرایش و با آرایش بودن آن است.

دادستان: این افراد چگونه در کشور در آرایشگاه و مزون‌ها جذب می‌شوند؟

از طریق خود مدل‌ها، عکاس‌ها و گریمور‌ها یکدیگر را می‌شناسند و کم‌کم عکس یک مدل که ۵٠٠هزار تومان از یک گریمور می‌گیرد ممکن است ٢٠٠ میلیون برای آن گریمور درآمدزایی داشته باشد. به واسطه شبکه اینستاگرام و به تعداد لایک‌ها و کامنت‌هایی که یک عکس می‌گیرد متوجه می‌شوند که عکس خوب است بنابراین به واسطه این شبکه مدل شناخته می‌شود.

دادستان: عکس‌ها را خودت منتشر می‌کردی یا کس دیگری این کار را می‌کرد؟

عکس‌ها را در پیج شخصی خودم منتشر می‌کردم و عکاس‌ها و گریمورها هم برای تبلیغات در شبکه‌های دیگر اینستاگرام به شکل شبکه‌های تبلیغاتی منتشر می‌کردند.

دادستان: در تهران چه تعداد عکاس وجود دارد که این عکس‌ها را منتشر می‌کند؟

گریمورها اغلب سالن ندارند و در خانه فعالیت می‌کنند و عکاس‌ها نیز باغ اجاره می‌کنند و دفتر ندارند.

دادستان: چه توصیه‌ای به خانواده‌ها و جوانان دارید که دچار این اشتباه نشوند؟

بسیاری از این خانم‌ها در پیج من می‌آیند و مطرح می‌کنند که دوست دارند مدل شوند، شاید عکس برای آنها جذاب باشد اما باید به تبعات آنها فکر کنند. آرزوی تمام دختران این است که به خانه بخت بروند و خوشبخت شوند اما باید دید آیا فردی که مدل است انتخاب فردی می‌شود که دوستش دارد، ٩٠ درصد پاسخ منفی است


مطالب مرتبط

*

*

Top