پروانه سلحشوری: در کشور مرجع تصمیم‌ گیری مشخصی وجود ندارد/ برخی از باهم بودن مردم هراس دارند/ قدرت اصلی در دست یک عده خاص قرار دارد

photo_2018-06-17_08-21-49-492x330.jpg


 

پروانه سلحشوری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر این عقیده است که زمانی که هنوز اجازه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها داده نمی‌شود ،طبیعی است که اجازه پخش بازی‌های جهانی در این فضا را برای خانواده‌ها هم ندهند و متاسفانه برخی از باهم بودن مردم هراس دارند.

بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه در حالی شروع شد که پخش مستقیم بازی‌ها در ورزشگاه آزادی کماکان ممنوع است و خانواده‌ها نمی‌توانند برای مشاهده فوتبال با یکدیگر در فضای استادیوم حضور داشته باشند. حسین رحیمی رییس پلیس تهران اعلام کرد: کافی‌شاپ‌ها و قهوه‌خانه‌ها مجاز به پخش مسابقات فوتبال نیستند، پخش مسابقات فوتبال در اماکن عمومی و اصناف خاص نیازمند اخذ مجوزهای لازم از نیروی انتظامی است.

در کشور مرجع تصمیم‌گیری مشخصی وجود ندارد

پروانه سلحشوری گفت: با اشاره به مباحث اخیر درباره وضعیت پخش فوتبال در ورزشگاه آزادی و مکان‌های عمومی همچون کافه و سینماها، گفت: متاسفانه در کشور مرجع تصمیم‌گیری مشخصی وجود ندارد که در صورت عدم تحقق وعده‌ها بتوان مطالبه‌گری کرد. وزارت‌ورزش بارها اعلام کرده است که آمادگی پذیرش خانواده‌ها را برای مسابقات دارد، اما به نظر می‌رسد شورای تامین تاکنون موافقت نکرده است.

برخی از باهم بودن مردم هراس دارند

این نماینده با اشاره به اینکه متاسفانه برخی جو را همواره منفی می‌کنند، منفی میبنند و از با هم بودن مردم هراس دارند، یادآورشد: در حالیکه هر جامعه‌ای پیش نیاز بنیادین آن وجود همبستگی و انسجام اجتماعی است. در صورت این اتحاد می‌توان بر مشکلات هم فائق آمد.

قدرت اصلی در دست یک عده خاص قرار دارد

سلحشوری ادامه داد: زمانی که فشارهای اجتماعی از جانب برخی از گروه‌های فشار آنقدر زیاد است که می‌توانند دست به چنین کارهایی بزنند، طبیعتا در همه زمینه‌ها ورود پیدا می‌کنند و جو را آنگونه که می‌خواهند به نفع خودشان تنظیم می‌کنند و قدرت آن را هم دارند که بخواهند مانع نظرات و خواسته‌های دیگران شوند. بالاخره قدرت اصلی دست یک عده خاصی قرار دارد که در همه موارد نیز تصمیم‌گیری می‌کنند.

وقتی اجازه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را نمی‌دهند، طبیعی است مانع حضور خانواده‌ها شوند

سلحشوری، با بیان اینکه از ابتدا بعید بود بخواهند اجازه دهند خانواده‌ها به ورزشگاه بروند، خاطرنشان کرد: زمانی که اجاز ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را نمی‌دهند، خب طبیعی است در این خصوص نیز اجازه ندهند خانواده‌ها برای تماشای بازی‌های جام جهانی، به ورزشگاه بروند و این موضوع از ابتدا نیز مشخص بود و تا زمانی که آن محدودیت‌ها از بین نرود، این قبیل محدودیت‌ها مانند عدم اجازه پخش فوتبال در ورزشگاه برای تماشای خانواده‌ها نیز وجود دارد.

ما زنان در مجلس برای باز شدن فضا برای زنان تلاش می‌کنیم اما تهدید می‌شویم

عضو فراکسیون امید، با بیان اینکه ما زنان مجلس همه تلاشمان برای باز شدن فضا برای زنان جامعه را انجام می‌دهیم، تصریح کرد: ما تلاشمان را انجام داده‌ایم، اما مگر چقدر توان داریم؟ تعدادمان هم اندک است. متاسفانه‌ فشارها از همه سمت بسیار زیاد است و همین تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم، منجر به این می‌شود که در نهایت ما را تهدید و به شدت تخریب کنند تا تلاش‌های ما را به حاشیه ببرند و نسبت به آن جو منفی به راه بیاندازند. لازم به ذکر است ما در قوه مقننه قدرت اجرا نداریم. بارها شنیده ام که می‌گویند بجای حرف زدن عمل کنید، عمل کردن به حوزه اجرا برمی‌گردد. متاسفانه افراد ذی‌نفوذ عملا نشان داده‌اند که مجلس در راس امور نیست و آنچه ما هم زبان با مردم می‌گوییم را بر عکس عمل می‌کنند. نه تنها شرایط را بهبود نمی‌بخشند، بلکه وضعیت را بدتر و نامطلوب‌تر می‌کنند.

زمانی که بازی ایران را می‌دیدم، فقط تماشاچیان مراکشی را مشاهده می‌کردیم

وقتی بازی را از تلویزیون تماشا می‌کردم، فقط تماشاچیان مراکشی را نشان می‌دادند. ما فقط می‌شنیدیم اما تصویر کمتری از ایرانیان تشویق کننده میدیدیم.

تصویربرداران و عوامل پخش تلویزیون ایران، مراکشی بودند!

عضو کمیسیون اجتماعی ادامه داد: متاسفانه پخش تصاویر از شبکه سه به گونه‌ای بود که گویی تصویربرداران و عوامل پخش همگی مراکشی بودند. تصاویر کمتری از هواداران پرشور ایرانی حاضر در ورزشگاه از سیمای ملی پخش شد و اغلب تصاویر مربوط به هوارادان مراکشی بود، اما خوشحالم که با وجودی‌ که تلویزیون ایران هموطنان خود را سانسور کرد، صدای شیرزنان و شیرمردان ایرانی به وضوح قابل شنیدن بود.Source link

*

*

Top