هدر نائرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران :دراویش گنابادی به‌طور غیرقانونی و خودسرانه تحت ستم در زندانهای رژیم ایران قرار گرفته‌اند

download-582x330.jpg


هدر نائرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران : نقض روزانه حقوق‌بشر در ایران و اذیت و آزار مردم غیرقابل قبول است و باید متوقف شود.

 

هدر نائرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران تأکید کرد نقض روزانه حقوق‌بشر در ایران و اذیت و آزار مردم غیرقابل قبول است و باید متوقف شود.

سایت وزارت‌خارجه آمریکا ۱۵ اوت۲۰۱۸ ـ ۲۴مرداد۹۷

هدر نائٰرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: در اینجا دوست دارم حول موضوعی مربوط به ایران صحبت کنم. می‌دانم که بسیاری از شمایان با علاقه زیاد آن را دنبال کردهاید یعنی ادامه نقض حقوق‌بشر در این کشور.

ما از نزدیک گزارشات مربوط به نقض حقوق مدافعان حقوق‌بشر و اعضای گروه‌های اقلیت مانند دراویش گنابادی را دنبال کرده‌ایم. دراویش گنابادی به‌طور غیرقانونی یا خودسرانه تحت ستم در زندانهای رژیم ایران قرار گرفته‌اند.

رژیم ایران مردم را به‌خاطر تلاش مسالمت‌آمیز برای احقاق حقوقشان و کسانی که از آنها دفاع می‌کنند را به زندان می‌اندازد. این نقض روزانه حقوق‌بشر و دستگیریهای خودسرانه غیرقابل قبول هستند.

ما از دوستانمان در سراسر جهان می‌خواهیم در فراخواندن رژیم ایران به توقف اذیت و آزار مردمی که برای احقاق حقوق‌شان و آزادیهای بنیادین‌شان تلاش می‌کنند به ما بپیوندند…

وزارت‌خارجه آمریکا سرکوب دانشجویان ایران را محکوم می‌کند

روز ۵مرداد ۹۷ وزارت‌خارجه آمریکا صدور احکام سنگین برای دانشجویان دستگیرشده در قیام دیماه ۹۵ایران را محکوم کرد.

حساب توییتری هدر نائرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا ۲۷ژوئیه ۲۰۱۸ـ ۵مرداد ۱۳۹۷

هدر نائرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز جمعه طی پیامی گفت: «ما رژیم ایران را به‌دلیل صدور حکم زندان برای دانشجویانی که در تظاهرات مسالمت‌آمیز شرکت کرده بودند محکوم می‌کنیم. دانشجویان نباید به‌خاطر ابراز عقایدشان از طریق تظاهرات مسالمت‌آمیز مورد مجازات قرار گیرند. اینها حقوق‌بشر جهانی است که رژیم ایران ملتزم به رعایت آن شده است»

وزارت‌خارجه آمریکا سرکوب مطبوعات در ایران را محکوم کرد
وزارت‌خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۴ اسفند ۹۶ رفتار رژیم ایران با رسانه‌های خبری را “غیرقابل قبول” خواند.

به نوشته هیل نشریه کنگره آمریکا، وزارت‌خارجه به گزارش شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در مورد رژیم ایران که اوایل این هفته منتشر شده است استناد کرد، در این گزارش آمده است روزنامه‌نگاران مورد آزار و اذیت و بازداشتهای خودسرانه و تحت کنترل عوامل اطلاعاتی قرار گرفته و ممنوعیت سفر دریافت کرده‌اند.

هدر نائرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در بیانیه‌یی گفت: ایالات متحده با نگرانی وضعیت وخیمی را که مطبوعات در ایران با آن مواجه هستند و در گزارش نماینده ویژه سازمان ملل در جزئیات توضیح داده شده است را دنبال می‌کندSource link

*

*

Top