آتش‌سوزی شدید در کلیسای نوتردام شهر پاریس !

61FEF1C7-4BE4-4509-B88F-98CBA341C196_w650_r0_s.jpg


کلیسای نتردام در پاریس که قدمتی ۷۵۰ ساله دارد هم اکنون در حال سوختن است و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، سخنرانی خود را خطاب به مردم این کشور لغو کرده است.این کلیسا که از محبوبترین نقاط گردشگری در فرانسه است سالانه بیش از ۱۳ میلیون بازدید کننده داشتکاخ الیزه این آتش‌سوزی را «مهیب» توصیف کرده است.یک سخنگوی کلیسا به خبرگزاری فرانسه گفته است ساختار چوبی که سقف را نگه می‌داشت در آتش از بین رفته است.

ساخت کلیسای نتردام در سال ۱۱۶۰ میلادی آغاز و در سال ۱۲۶۰ تکمیل شد.

آتش‌نشانی پاریس اعلام کرده احتمال می‌رود که آتش‌سوزی «مرتبط» با عملیات بازسازی در این کلیسا باشد. اطراف کلیسای نتردام داربست‌هایی برای مرمت برپا شده است.آقای مکرون سخنرانی مهم تلویزیونی خود را که قرار بود غروب دوشنبه ۲۶ فروردین انجام دهد به خاطر «آتش‌سوزی وحشتناک نتردام» به وقت دیگری موکول کرده است.آنه هیدالگو، شهردار پاریس، در توئیتی این آتش‌سوزی را «وحشتناک» خوانده و نوشته است: «آتش‌نشانی پاریس در تلاش است تا زبانه‌های آتش را کنترل کند».

به گزارش خبرگزاری رویترز، تلویزیون ۲ فرانسه به نقل از پلیس اعلام کرده است که این یک حادثه بوده است.ساخت کلیسای نتردام در سال ۱۱۶۰ میلادی آغاز و در سال ۱۲۶۰ بخش‌هایی زیادی از آن تکمیل شد.Source link

*

*

Top